Jaunumi Atklāts Sieviešu Pasaules titulmačs 100 lauciņu dambretē

Atklāts Sieviešu Pasaules titulmačs 100 lauciņu dambretē

19.novembrī, Rīgā norisinājās Sieviešu Pasaules titulmača atklāšanas ceremonija. Kā uzsvēra Latvijas Dambretes Federācijas prezidents Roberts Misāns: “Šīs sacensības ir šī gada nozīmīgākais notikums ne tikai Latvijas, bet arī pasaules dambretē. Mūs sagaida ļoti interesanta un spraiga cīņa starp divām, jau sevi iepriekš ļoti pierādījušām, pasaules mēroga sportistēm. Latvijas Dambretes Federācija ir ļoti pagodināta tās organizēt un celt Latvijas kā organizētājvalsts turpmāko lomu dambretes sportā visā pasaulē.”

 

“Brīdī, kad Latvija atzīmē savu simtgadi, šādas pasaules mēroga sacensības Latvijā ir īpaši nozīmīgas. Šie ir dambretes svētki un lielu paldies saku Robertam un Latvijas Dambretes Federācijai, kas organizē mums šos svētkus”, ceremonijas atklāšanā saka Zoja Golubeva, kas sacensībās pārstāvēs Latviju un jau sešpadsmit reizes izcīnījusi Pasaules čempiones titulu.

 

Zojas pretiniece, sportiste no Polijas, Natālija Sadovska ceremonijas atklāšanā pauda savu prieku būt Rīgā un pagodinājumu sacensties ar tik spēcīgu un  pieredzējušu pretinieci, kāda ir Latvijas pārstāve Zoja Golubeva. Sadovska ir izcīnījusi čempiones titulu Pasaules čempiones titulmačā 2016. un 2017. gadā, kā arī kļuvusi par Polijas čempioni starp vīriešiem 2018. gadā.

 

Kā uzsvēra Latvijas Dambretes Federācijas prezidents Roberts Misāns: “Mūsu mērķis ir veicināt dambretes kā sporta veida atpazīstamību Latvijā, kā arī uzbūvēt sistēmu, lai jaunieši uz dambreti skatītos kā uz profesiju. Šāda mēroga sacensību organizēšana Latvijā, protams, ļoti palīdz, lai šos mērķus sasniegtu. Vēlu abām sportistēm izturību un veiksmīgu maču.”

 

Pasaules čempiones titulmačs norisināsies pēc Pasaules Dambretes federācijas (FMJD) noteikumiem. Pirmais mačs tiks aizvadīts jau 20.novembrī, bet sacensības plānots noslēgt 30.novembrī.  Pirmās vietas ieguvēja saņems 10 000 eiro balvu, savukārt, otrās vietas ieguvēja iegūs 7 000 eiro lielu naudas balvu. Sacensības būs iespējams vērot tiešsaistē LDF mājaslapā - www.match.dambrete.lv/live/ vai klātienē - viesnīcā Kempinski, Aspazijas bulvārī 22.

Galvenie atbalstītāji ir Dambretes attīstības biedrība, mediju aģentūras Initiative Latvia un Marvelous Communication, kā arī viesnīca Grand Hotel Kempinski.